5 تکنیک حال خوب کن ، که هر زنی باید بداند

5 تکنیک حال خوب کن که هر زنی باید بداند. بله من می خواهم با شما در مود این تکنیک ها صحبت کنم. کارهایی که هم میتواند به رشد فردی ما کمک کند و هم کسب و کار ما را رونق دهد و هم روابط ما را درست و تنظیم کند.

خب بگذارید برگردم کمی عقب تر. داستان من، از دیروز شروع شد.دیروز اول صبح به سرم زد بعد از چند وقت بروم روی ترازو.به خودم قول داده بودم که حالا حالاها پایم را روی ترازو نگذارم. فایده اش چیست.هرچقدر خودت را صاف و کشیده کنی، یا عقربه ها را تنظیم کنی و تکان دهی، یا سعی کنی به جای آن که شب روی ترازو بروی، صبح ناشتا بروی. به هرحال آن اتفاقی که باید بیفتد میافتد.

[irp]

روزتان را با چیزهایی که دوست دارید شروع کنید، نه با چیزهایی که دوست ندارید

بله من بر خلاف قول و قراری که با خودم گذاشته بودم ، سر صبحی رفتم روی ترازو. عدد روی ترازو را هی برانداز کردم، هی برانداز کردم.اول فکر کردم تاری دید دارم و یا هنوز چشم هایم کامل باز نشده اند. چراغ را روشن کردم و بله . آن اتفاقی که نباید می افتاد ، افتاد.

 

 

تفکر مثبت

انگیزشی

باورم نمی شد در یک ماه، آن همه وزنم زیاد شده باشد.خب دیدن شماره ای که نباید می دیدم ، همان و گرفتگی حال و روزم همان .

پس یکی از آن ، 5 تکنیک حال خوب کن این است که:

 سعی کنیم روزمان را با چیزهایی که دوست داریم و حال ما را خوب می کند شروع کنیم.

-عطر بزنید

مثلا عطری که دوست داریم بزنیم، و از بوی خوشش مدهوش شویم. اتفاقا همان عطری را بزنیم که سالی یکبار برای مهمانی های آن چنانی نگهش داشته ایم.

-عکس ببینیم

بله خب، دیدن عکس های زیبا، مثل عکس منظره، دکوراسیون منزل و عکس های فان و شاد خیلی حال خوب کن هستند.میتوانید این کتاب را  که در زمینه روانشناسی شادی است از لینک زیر دانلود کنید.

کتاب روانشناسی شادی

_بخندیم

میدانید یکی از کاراهی روتین من چیست. می روم روبروی آینه می ایستم و حسابی حال خودم را میپرسم و به خودم لبخند میزنم و گاهی هم با یادآوری سوتی هایی که داده ام ، می زنم زیر خنده و کلی با خودم خوشحال و شاد می شوم. شما هم امتحان کنید.

[irp]

اخبار بد و منفی را گوش نکنید

در ادامه ی روز ، وقتی حالم با دیدن آن عدد نا به هنجار اضافه وزن همچنان ناخوشایند بود، گوشی را برداشتم تا چت هایم را نگاهی بیندازم.خب از آنجا که خیلی کنجکاو هستم ، باید همه پیام ها را باز کنم و صوتها را بشنوم. با دیدن یک پیام ناشناس و شنیدن چندین فایل صوتی که کسی برایم ارسال کرده بود. شد آنچه نباید می شد.

 

انرژی مثبت

انگیزشی

-پیام های منفی را نخوانید

خانمی برای مشاوره ، یک طومار بلند بالا از داستان زندگی اش را ضبط کرده بود و فرستاده بود و البته قبلش هم آنقدر از حال بدش نوشته بود که آدم را تحریک می کرد کل ویس ها را گوش کند ، تا بلکه ببیند طرف چش شده و باید برایش چه کار کرد.اما از من به شما نصیحت. شما این کار را نکنید.پیام های تلخ و منفی  نه بخوانید و نه برای کسی بفرستید.

کانالهای منفی را پاک کنید.

کانال هایی که مطالب غم و اندوه منتشر می کنند حذف کیند. پیج هایی که مطالب ناامید کننده و محتوای  تلخ منتشر می کنند حذف کنید. برای حال خودتان احترام قائل شوید. نگذارید یک مشت زباله از هر طرف بدون اجازه وارد ذهنتان شود.

-اخبار گوش نکنید

بیایید تصمیم بگیرد اخبار گوش نکنید. نمی دانم این چه عادتی است که بعضی ها دارند. از اول صبح ، روزشان را با شنیدن خبر شروع می کنند. به نظر شما شنیدن خبر چه فایده ای برای ما دارد.مثلا دانستن این که در فلان جای دنیا فلان مراسم برگزار می شود . یا فلان اتقاق تلخ افتاد. یا فلان چیز گران شد و فلانی اختلاس کردو …

باور کنید من خودم از افرادی بودم که عشق اخبار داشتم. خب روزنامه نگار بودم و باید همه خبرهای داخلی و خارجی را می خواندم. اما واقعا کلافه و سردرگم و دل آشوب می شدم. الان مدتی است که هیچ خبری را نه می خوانم و نه گوش میدهم . بعضی اتفاقات مربوط به جامعه خودمان را هم از اطرافیان می شنوم. خیلی ارام و صبور شده ام . و میبینم که با نشنیدن خبر توسط من هیچ اتفاقی در جهان نمی افتد.

دومین  تکنیک  حال خوب کن این است که:

اخبار بد و منفی را گوش نکنید

 

به این کتاب هم نگاهی بیندازید: کتاب راز شاد زیستن

 

افراد منفی و درد دل های تلخ را کنار بگذارید

خب این مورد اولش سخت به نظر می رسد. اما کم کم میتوانید با شجاعت این کار را بکنید. من هم  گاهی از دستم در می رود . با اینکه خیلی تلاش میکنم ارتباطم را مراقبت کنم. اما خب مثل دیروز در عمل انجام شده قرار میگیرم.با این حال سعی کرده ام، تمام افراد بدبین ، نق نقو، بهانه گیر و ناله کن و ناشکر و فرکانس منفی و مایوس را از دور  و برم کنار بگذارم .به جایش کلی دوست انرژی مثبت و شاد و امیدوار و خندان و پر تلاش را جایگزین کرده ام.

از حلقه های دور شروع کنید

از حلقه ای دور تر شروع کنید. کسانی را که حس می کنید ، انرژی خوبی به شما نمی دهند حذف کنید. استادی داشتم که می گفت حتی یک چت ساده با افراد منفی هم ارتعاش و انرژی منفی آن ها را به ما منتقل می کند.

اگر به بهانه موضوعات مربوط به کسب و کار، ناچار هستید با افراد منفی ارتباط داشته باشید برای پان هم یک راهکار دارم که در مقاله های بعدی حتما در موردش به شما می گویم.

انگیزشی

کسب و کار

درد و دل ممنوع

توجه و تمرکز روی هر چیزی ، آن را تقویت میکند. برای همیشه این واژه درد و دل را از حافظه تان پاک کنید. طرف اگر قرار بود برای تو کاری بکند، اول برای خودش میکرد.

خب چه معنی می دهد که در یک قرار دوستانه یا فامیلی ، وقتی کنار هم مینشینید ، شروع میکنید از غم و اندوه و مشکلاتتان حرف میزنید. مثلا قرار است در آن مهمانی به شما خوش بگذرد.آن وقت بعد از مهمانی تنها چیزی که در شما نیست، احساس شادی است.

چرا؟ چون توجه تان را روی مشکلاتتان گذاشتید و آن را تقویت کردید. خب اگر حالتان خوب نباشد، چیز عجیبی نیست.

[irp]

سومین  تکنیک  حال خوب کن این است که:

افراد منفی و درد دل های تلخ را کنار بگذارید

5 کتاب انگیزشی که شما را برای اقدام کردن ترغیب می کند

موج رادیو را بچرخانید

تا به حال برای شما هم پیش آمده که برای رسیدن به موج دلخواه در رادیو ، فرکانس ها را جا به جا میکنید تا به کانال مورد نظرتان برسید.

در مورد حس و حالتان هم باید همین کار را بکنید. مخصوصا ما زنها که خیلی احساساتی هستیم ، وقتی غم و ناراحتی و اندوه به سراغمان آمد، باید سریع موج رادیو یمان را عوض کنیم.

بزنید روی موج خنده

دیروز وقتی دیدن یک عدد که نشان دهنده اضافه شدن وزنم بود ، حالم را سر صبحی بد کرد.

با خودم فکر کردم چرا اینهمه یک عدد توانسته زورش به من برسد و روز من را خراب کند.سعی کردم موج رادیو را عوض کنم. اول رفتم سراغ پسر کوچولویم. هر وقت انرژی کم می آورم اول به سراغ او می روم. بغلش کردم . قلقلکش دادم و چند دقیقه مداوم با او خندیدم.وای که خنده بچه چه شیرین است.وقتی می خندید با خودم گفتم، شبنم به نظر تو چه چیز ی در دنیا با ارزش تر از این لحظه است. پس خودت را جمع و جور کن.

شما هم در اینطور مواقع چیزی را پیدا کنید که به شما انرژی می دهد  و می توانید با آن چند دقیقه بخندید.

چهارمین  تکنیک  حال خوب کن این است که:

موج رادیو را بچرخانید

لباس خوب بپوشید

این مورد شاید به نظرتان گفتنش لازم نباشد. اما من خودم دیده ام خانم هایی را که واقعا به ظاهر و زیبایی خود اهمیت نمی دهند. بیست دست لباس دارند و همه را نگه داشته اند برای مهمانی و مجلس.

جالب آن که جاست که روز مهمانی ، یا می روند یک دست لباس دیگر می خرند،( چون می خواهند به بهانه رفتن به مجلس و مهمانی خریدی بکنند)، یا اگر قرار باشد لباسهای قبلی را بپوشند احتمالا یا لباس اندازه شان نیست. یا لباس در کمد شکل و قیافه اش را از دست داده و یا از مد افتاده . خلاصه این که :

لباسها را انبار نکنید

باور کنید هیچ روز مبادایی وجود ندارد. بپوشید و لذت ببرید. اصلا این کار اصراف نیست. این کار  اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

[irp]

با این کار،به دیگران می گویید که برای خودتان ارزش قائل هستید. تیشرت چندین سال گذشته که رویش قطره وایتکس ریخته و یا جای چند سوراخ هست ، برازنده شما نیست.

ملکه باشید

حس کنید یک ملکه هستید که هر روز باید بهترین لباسی که دارید به تن کنید. احساس فقر، فقر می آورد. احساس زیبایی زیبایی.تیپ بزنید. مهم نیست که چه کسی می بیند. مهم نیست دیگران چه می گویند. مهم نیست لباستان قیمت دار نباشد. مهم این است که ظاهرتان آراسته باشد و حس خوبی به شما منتقل کند. تیپ بزنید و آریش کنید و سعی کنید در وجودتان احساس کنید یک ملکه زندگی می کند.

پنجمین تکنیک  حال خوب کن این است که:

لباس خوب بپوشید

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد. خوشحال میشوم نظراتتان را در مود احساسات مشترکمان بنویسید. حتما باز از این دست مطالب برایتان مینویسم. ممنون که همراه و همدل هستید. نادری هستم. شبنم نادری

دست نویس ها

انرژی مثبتانگیزشیتکنیکهاحال خوبزنانکسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 ⁄ 2 =