توصیه های شغلی مناسب برای زنان

امروزه زنان بسیاری به دنبال شغل های مناسب و پردرآمد هستند و می خواهند شغلی مناسب داشته باشد .با بررسی جامعه کنونی شاهد هستیم زنان زبادی در سالهای جاری توانسته اند صاحب شغل های مهم و پردرآمد بشوند و همچنین جامعه نیز مشتاق حضور زنان برای حضور بیشتر در حوزه های مختلف از جمله حوزه های اجتماعی و اقتصادی می باشد .

در دهه اخیر بیش از یک سوم زنان بیشتر از همسران خود پول درمی آورند و درآمد متوسط زنان شاغل حدود 63 درصد افزایش یافته است .داشتن یک شغل مناسب  برای زنان بسیار مهم و قابل توجه است . و امروزه زنان بیشتر از قبل تمایل دارند صاحب شغل و درآمد مستقل برای خود باشند.در این بین  شغلهایی مهم و پر درآمد نیز وجود دارند که بیشتر از گذشته به حضور زنان نیاز دارند و این موضوع یک اتفاق دو سویه قلمداد می شود.

با توجه به این مقدمه در این مقاله سعی داریم، نمونه هایی از شغل های مفید را به شما بانوان گرامی توصیه کنیم.

بهترین مشاغل برای زنان، جایی است که به آنها بیشتر اهمیت می دهند:

زن بودن به سادگی نشان می دهد که شما دارای مهارت ها و توانایی های خاصی هستید که هیچ کسی نمی تواند داشته باشد و این چیزی است که باید هر زن به آن افتخار بکند .اغلب زنان باید کارهایی را انجام دهند که در آن مهارت ها وتوانایی هایی دارند و انجام کار در آن راستا می تواند آنها را به کمال و پیشرفت در آن زمینه برساند.

در زیر به برخی از بهترین مشاغلی که بیشتر مختص زنان است می پردازیم .

مشاغل خانگی

مشاغل خانگی

شغل آرایشگری

از آنجا که یک زنان بهترین چهره زیبا را تشخیص می دهد بنابرین شغل آرایشگری شغل مناسب برای زنان می باشد.تاریخ همواره نشان داده است که زنان همیشه بهترین دیدگاه را به زیبایی دارند و حس زیبایی شناسی در زنان بیشتر است .اگر زنی به فنون و هنر آرایشگری مهارت کافی داشته باشد و بتواند چهره جذابی در دیگران ایجاد کند و بتواند چهره های متنوع را بشکل مناسب آن چهره جذاب نماید می تواند مشتریان بیشتری را جذب کند و موفقیت های زیادی را در این راستا کسب بکند.

[irp]

شغل دکوراتور داخلی

از آنجاییکه یک زن می تواند محل زندگی و سکونت خود را زیباتر کند بنابرین شغل تغییردکوراسیون داخلی می تواند شغل مناسب برای زنان باشد.زنان همیشه می توانند خانه را به بهترین شکل تزئین نمایند آنها می دانند که چطور همه وسایل مبلمان و وسایل لوازم خانگی را به شکل مناسب و در محلی مناسب قرار دهند تا محل زندگی زیبا جلوه کند.اگر یک زن تصمیم بگیرد در مقابل وجهی که دریافت می کند  خانه را تزئین نماید مطمئناً می تواند به بهترین وجه این کار را انجام دهد.

 شغل سرآشپزی

زنان بهتر می توانند طعم و مزه را تشخیص دهند بنابرین شغل سرآشپزی را نیز می توانند به نحومناسب و مطلوبی انجام دهند زنان قومیت های مختلف همگی سرآشپز هستند و همگی به این شغل تسلط کافی دارند . آنها همیشه درک کاملی از طعم و مزه دارند آنها به دلیل نقشی که در خانه و خانواده به عنوان مادرو همسر دارند علاقمندند که بهترین و سالم ترین و مناسب ترین موادغذایی را استفاده بکنند تا اعضای خانواده در سلامت کامل باشند زنان به راحتی می توانند در حرفه هایی که مرتبط با موادغذایی هستند موفق شوند بنابرین شغل سرآشپزی نیز شغل مناسب برای زنان می باشد.

مشاغل خانگی

مشاغل خانگی

 معلمی

از آنجایی که زنان همیشه اولین معلم کودک بوده اند بنابرین شغل معلمی نیز شغل مناسب برای زنان می باشد.اگر شما به دوران کودکی خود فکر کنید به یاد می آورید که اولین کسی که قدم های اول را به شما آموخته زن بوده او بوده که به شما صحبت کردن و خواندن را آموخته و یاد داده و همچنین یاده داده  که چطور می توانید ناتوانی هایتان را حذف بکنید.زنان دارای خصوصیات باطنی و شخصیتی متفاوتی می باشند .آنها صبرو استقامت بیشتری دارند و می توانند با صبر و حوصله دانش آموزان را گام به گام آموزش دهند .این امر می تواند مهمترین دلیلی باشد که اکثر زنان شغل معلمی را انتخاب می کنند. این شغل ، یک حرفه و شغل عالی برای یک زن می باشد زیر او طبیعتاً یک معلم است و این شغل او را قادر می سازد تا بین زندگی کاری و خانوادگی هماهنگی بوجود آورد .

[irp]

 پرستاری و پزشکی

حرفه و شغل پرستاری نیز شغل مناسب برای زنان می باشد زنان به دلیل داشتن شخصیت روحی و روانی متفاوت بهتر می توانند با بیماران خود ارتباط ارتباط برقرار کنند  زنان بسیاری در حرفه و شغل پرستاری و پزشکی موفق بوده اند آنها به طریق هوشمندانه ای می توانند بین عقل و احساسات خود تعادل ایجاد کنند و این امر برای حرفه و شغل پرستاری و پزشکی ایده آل می باشد.

کودکیار و کار در مهد کودک

زنان به دلیل نقشی که در خانه به عنوان مادر دارند بهتر می توانند به شغل و حرفه کودکیاری مشغول شوند خانواده هایی که در آن مردان و زنان هر دو شاغل و دارای فرزند هستند برای رفع مشکل نگهداری از بچه در ساعات کاری ، فرزندانشان را به مهدهای کودک می برند  ، و در آنجا زنانی که به شغل کودکیاری مشغولند می توانند از فرزندان این خانواده ها در ساعات تعیین شده نگهداری کنند و دستمزد بگیرند بنابرین شغل و حرفه کودکیاری شغل مناسب برای زنان می باشد .

تولید کننده محتوای وبسایت

زنان می توانند از طریق تولید محتوا برای وبسایت های مختلف درآمد کسب کنند جهت انجام این کار نیازی نیست که شما در محل کار باشید شما در خانه و یاد در مسافرت هم می توانید این کار را انجام دهید حتی زنان باردار هم می توانند به عنوان تولید کننده محتوای سایت فعالیت نموده و کسب درآمدکنند بنابرین شغل تولید کننده محتوا شغل مناسب برای زنان و خانم ها می باشد  .

تولید محتوا

تولید محتوا

استخدام به عنوان کارمند بانک

امور حسابداری و مالی شغل مناسب برای زنان و خانم ها می باشد زنان عموماً درحسابداری و امورمالی خوب هستند به همین دلیل این کار می تواند برای آنها مفید باشد این نوع از مشاغل در ساعات مشخصی از روز انجام می شود و جزء مشاغل نسبتاً امن و پایدار هستند.

[irp]

 فروشندگی و بازاریابی

زنان می توانند با افتتاح بوتیک و انجام تبلیغات و بازاریابی درآمد خوبی کسب نمایند زنان به راحتی می توانند محصولات را تبلیغ کنند و نظر خریدار را جلب نمایند آنها دارای قدرت بیان بیشتری هستند و بهتر می توانند محاسن خرید را به خریدار القاء نمایند

10-خیاطی و دوخت های هنری روی لباس(شغل مناسب برای زنان):

شغل و هنر خیاطی  و دوخت هنری روی لباس شغل مناسب برای زنان و خانم ها می باشد که زنان می توانند در منزل خود با خرید تجهیزات لازم کار را شروع کنند

طراحی لباس

شغل مناسب برای زنان وخانم ها و شغل رویایی بسیاری از زنان طراحی لباسی مناسب برای خود و دیگران می باشد اگر کسی به این شغل وارد شود زود به این شغل علاقمند خواهد شد و از انجام آن لذت بسیار خواهد برد یکی از محاسن این شغل عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد می باشد به طوری که هر شخصی می تواند در منزل خود لباس هایی که در ذهن مجسم کرده است را طراحی و حتی تولید بکند به این دلیل توصیه می شود در صورتی که درجستجوی یک شغل جدید هستید طراحی لباس را هم در نظر بگیرید.

کارهای هنری آشپزخانه‌ای

کارهای آشپرخانه ای همیشه یکی از محبوبترین کارهایی اسنت که اکثر خانم ها به آن تسلط دارند و کم و بیش می توانند با صرف وقت کمی، در آن صاحب مهارت شوند و از کنار آن به درآمد برسند. کارهایی مانند،پخت مربا، تهیه پیازداغ، سیرداغ و بادمجان سرخ‌کرده،پاک کردن سبزی، شستن و سرخ کردن ،پخت کیک، بیسکوییت، شیرینی، کاپ کیک،تهیه غذای خانگی،تهیه انواع ترشی و شورو فینگر فود و …

مشاغل خانگی

مشاغل خانگی

کارهای هنری دستی

از آن جا که ذات وجودی همه ی زنان به هنر آمیخته است . انجام کارهای هنری هم مانند کارهای آشپزخانه ای می تواند با روح لطیف زنان سازگار بوده  و در کنار پرکردن اوقات فراغت درآمد قابل توجهی را هم نصیب آنها کند. نقاشی، طراحی و خطاطی،و هزاران هنر دیگر که می تواند هم به آموزش و هم به فروش آن محصولات منتهی گردد.

پرورش گیاهان دارویی

شغلی پر هیجان و عالی برای خانم هایی است که به گل و گیاه علاقمند هستند. این حرفه را می توان با گذراندن زمان کمی برای آموزش به عنوان شغل جانبی انتخاب کرد. از ویژگی های این شغل این است که برای راه اندازی سرمایه زیادی نمی خواهد.

فروشندگی آنلاین

یک فروشنده خوب می تواندهر چیزی را به هرکس و در هر جا بفروشد. شما می توانید با توجه به توسعه ی کسب و کارهای آنلاین، محصولاتی از قبیل لباس، لوازم آرایش، کیف و کفش و … را به راحتی و با صرف کمی وقت بفروشید و درآمد خوبی کسب کنید.

 

 

در مقالات بعدی سایر مشاغل را با هم بررسی خواهیم کرد.

دست نوشته های شبنم نادری

کار درمنزلکسب و کارمشاغل خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *