امروزه با توجه به هزینه های بسیار زیاد شاید شما تنها با یک کار نتوانید از مخارج روزمره خود رضایت داشته باشید.

کارهایی هستند که از فعالیت کمی برخوردار بوده و می توانند در دسته مشاغل جانبی قرار بگیرند. شغل هایی که  می توانید از آن درآمدخوبی هم داشته باشید.

از این رو ما در این مقاله آموزشی ،قصد داریم شما را با راهکار های ایجاد شغل جانبی آشنا کنیم.در شرایط فعلی اقتصادی، اشتغال به یک حرفه‌ی جانبی امری ضروری به‌نظر می‌رسد.

منظور از شغل جانبی، فعالیتی است که به درآمدزایی منجر شود و فرد با در نظر گرفتن علایق، استعدادها و امکانات در اختیار خود، و در کنار شغل اصلی خویش به آن مشغول می شود.

فواید داشتن شغل جانبی

شغل جانبی چند فایده مهم برای شما دارد:

1- می تواند مکمل درآمدی خوبی برای شما باشد . مخصوصا اگر درآمد شغل اصلی شما هزینه های شما را تامین نمی کند. این گزینه می تواند برایتان راه حل مناسبی باشد.

2- از منظر اجتماعی می تواند خلاء مدیریتی و مسئولیت پذیری ما را پر کند.

3- باعث گسترش روابط اجتماعی ، آن هم در حوزه مورد علاقه تان می شود.

4-باعث حس نشاط و افزایش اعتماد به نفس شما میشود.

5-خلاقیت شما را افزایش می دهد.و فواید دیگری که قطعا بعد از شروع کار متوجه آن خواهید شد.

[irp]

از کجا باید شروع کنیم؟

شغل جانبی لزوما یک کسب و کار تمام عیار نیست. شاید پیچیده کردن مراحل شروع کمی شما را در انجام و انتخاب شغل جانبی مردد کند.

اما باید توجه کنید که قرار نیست لزوما یک کسب و کار حرفه ای راه اندازی کنید. شما قرار است با این کار از وقت و توانایی اضافه خود سود ببرید، نه این که بخواهید خود را خسته و مستاصل کنید و بعد از مدتی از شروع کار پشیمان شوید.

از اولین و مقدماتی ترین کار هایی که شما برای ایجاد شغل جانبی باید انجام دهید، تحقیق و پژوهش است. در اولین قدم شما باید در مورد کار خود تحقیقی داشته باشید که آیا روش های درآمدزایی در این شغل کار ساز هستند یا خیر؟

و دوم آنکه آیا شما در این زمینه کاری استعداد و یا تجربه ای دارید که بتوانید در مقابل آن ایستادگی کنید؟

بعد از گذشت این مرحله کار اصلی شما شروع می شود. با فعالیت کردن مستمر شما می توانید در زمینه کاری خود موفق شوید، اما توجه داشته باشید که همیشه کیفیت یکی از ارکان های اصلی در کار به حساب می آید.

کسب و کار

مشاغل هنری

معمولا شغل هایی که کار های هنری و یا کار دست می باشد، طرفداران زیادی نیز دارند. این مشاغل از آنجا که با ذوق و روحیه ی هنرمندانه سر و کار دارند، نه تنها باعث ایجاد حس مثبت و آرامش در شما می شوند، بلکه می توانند همراه خود پیام و نوع اندیشه شما را نیز منتقل کنند.

این روز ها کار های هنری در دسته بندی های مختلفی در نمایشگاه ها بفروش می رسند. برای مثال می توانیم به  انواع هنرهای دستی همچون :هنر نقاشی روی بوم،نقاشی بر روی دیوار، کاریکاتور کشیدن،ساخت زیورآلات، جواهر دوزی، ،طراحی لباس، قالی بافی،مجسمه سازی، گل سازی و  … اشاره داشته باشیم. توجه داشته باشید که یک شغل جانبی می تواند بسته به استعداد شما داشته باشد، پس بهتر است شغل دوم و یا ،شغل جانبی خود را کاری مورد علاقه انتخاب کنید.

[irp]

شغل های جانبی مجازی

این دسته از مشاغل بطور مستقیم وابسته به فضای مجازی می باشند و شما می توانید از طریق فضای مجازی درآمد زیادی داشته باشید. هر صفحه وب و یا محتوایی که ما بصورت روزمره می خوانیم از ذهن و تخیل یک انسان ساخته شده است و بدون شک این کار در ازای پرداخت پولی صورت می گیرد.

درآمد شغل جانبی مجازی نسبتا خوب می باشد و پیشنهاد می کنم، که اگر در زمینه های کامپیوتر ونرم افزارهای آن آشنایی دارید می توانید از این حرفه به صورت یک شغل مستقل یا یک شغل جانبی کسب درآمد بالایی داشته باشید.

اما شاید سوالی پیش آید که روشهای درآمدزایی در این دسته به چه شکل می باشد؟

شغل خانگی

روش های درآمدزایی از شغل های جانبی مجازی

یکی از کار هایی که امروزه سر و صدای زیادی به پا کرده است شغل های جانبی مجازی می باشند، شما در این دسته از مشاغل می توانید آنرا بصورت جانبی و یا بصورت تخصصی ادامه دهید که هر دوی آن بستگی به استعداد های شما در کار دارند.

اگرشما یک متخصص هستید ولی نمی دانید باید از کجا شروع کنید،بهتر است بدانید که در مجموعه کار های مجازی به افراد کارجو، فریلنسر گفته می شود که می توانند کار های مختلفی را در یک محیط مجازی در ازای دریافت پول انجام دهند.

کار در این دسته راحت می باشد و تنها کافیست با ثبت نام  در سایت های کاری فریلنسر استعداد های خود را نشان دهید تا شغل های مجازی به سراغ شما آیند.فریلنسری از مشاغلی است که می تواند به عنوان شغل دوم منبع درآمد خوبی برای شما باشد.

در این دسته از کار ها معمولا شما نیاز به آن ندارید که در یک محیط حاضر باشید و می توانید کار های خود را در منزل شخصی خود انجام دهید. برنامه نویسی حدودا یک شغل پردرآمد به حساب می آید که می توانید در منزل خود به فعالیت بپردازید.شغل های مجازی همانند دیگر شغل های حقیقی از دسته بندی اصلی مثل کارمندی و کارفرمایی برخوردار می باشد، پس شما می توانید انتخاب کننده آن باشید که چه میزان درآمد داشته باشید.

قطعا اگر بخواهید برای خود فعالیت داشته باشید و یک سایت فروشگاهی و … داشته باشید هزینه هایی را باید پرداخت کنید، شاید این هزینه یکی از سخت ترین مراحل راه اندازی یک کسب و کار مجازی باشد اما در آینده نزدیک می تواند برای شما پول ساز باشد، اما در دسته دوم شما می توانید با گرفتن سفارشات پروژه های مختلف را تکمیل کنید و درصدری از پول این پروژه را دریافت کنید.

[irp]

دست نویس ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 7 =