اولین عامل عدم موفقیت میدانید چیست؟ ترس

بله ترس ، از مهمترین عوامل برای شکست و عدم موفقیت است.

.هرگز به دنبال علائق و خواسته هاشون نمیرن، و شاید به دلیل ترس از به دست نیاوردن هرگز در مسیر عاشقی قدم نگذارند.بعضی از افراد به دلیل این که در گذشته مرتکب اشتباهاتی شده اند، هرگز قدم های جدیدی رو امتحان نمی کنن و ترس از تکرار شکست براشون آزار دهنده است.برخی دیگر به دلیل نوع نگاه و قضاوت مردم و ترس از هجوم حرفها و حدیث ها همیشه عادت دارند ، محتاطانه زندگی کنند و به قول معروف : آسه می رن، آسه میان.

ترس عامل اصلی شکست و ناکامی در زندگی حرفه‌ ای، روابط و عدم دستیابی به رؤیاها و اهداف در زندگی انسان‌ هاست.

از اونجایی که همه ی ما نیاز به تایید و تشویق از جانب دیگران داریم، وقتی در درون و ذهنمون میشینیم و تصور می کنیم که اگر فلان کار رو من شروع کنم و بعد موفق نشم و دیگران من رو سرزنش و تحقیر کنند، و یا از خودشون طرد کنن چه اتفاقی ممکنه بیفته؟؟؟

 

موفقیت

موفقیت

من دوست دارم همیشه مورد تایید و تشویق و احترام باشم. من دوست دارم همیشه در اوج باشم. من دوست دارم همه من رو دوست داشته باشن، من دوست دارم محبوب باشم. برای همین می ترسم که شکست بخورم مبادا تمام این دوست داشتنی ها رو از دست بدم.برای همین هیچ وقت شروع نمی کنم. هیچ وقت در دل ترس هام نمیرم. و یه حاشیه ی امن برای خودم انتخاب می کنم و از آرزوها و علایق شغلی و خانوادگی و مالی دست می کشم تا حریم شخصی ام رو حفظ کنم.بیایین با ترس هامون روبرو بشیم و به خودم احترام بذاریم. خودمون رو دوست داشته باشیم و تا دیر نشده کارمون رو شروع کنیم و به سمت افق روشن خواسته هامون گام برداریم.به خودمون قول بدیم که هیچ ترسی مانع شروع کردن مون نمیشه.دستیابی به قله همیشه سخت بوده ، اما لذت پیروزی بسیار شیرینه و همه ی سختی ها رو از یادمون میبره.

[irp]

همه ما دل‌مون می‌خواد پیشرفت کنیم و برای زندگی مون هدفهایی داریم.اما تا به حال شده از خودتون بپرسید چرا از بین این همه انسان روی کره ی زمین  فقط تعداد اندکی به آرزوهاشون می‌رسن؟اگر در زندگی اهداف دورتری داشته باشیم،  به دشواری می تونیم انتظاراتی که از خودمون داریم جامه عمل بپوشانیم. در نتیجه، چون از شکست می‌ترسیم و فکر می‌کنیم هیچ وقت  به اهداف مورد نظرمون نمی رسیم، ترجیح می‌دیم  دست روی دست بذاریم  و هیچ قدمی در جهت رسیدن به هدفهامون برنداریم.

موفقیت

موفقیت

اگر ما قدم اول شروع و راه اندازی یه کسب و کار رو که همون ترس هست، پشت سر بذاریم ، قدم های بعدی رو میتونیم با قدرت و شکوه بیشتری برداریم.شاید مجبور بشین  مسیر موفقیت را تنهایی طی کنین،  شاید مجبور بشین در راه رسیدن به خواسته تون از خیلی افراد و آشنایان دوری کنید، با موانع سختی روبرو خواهید شد و ممکنه حتی تنهایی رو تجربه کنید. چون بیشتر افراد این روحیه را ندارن که مثل شما برای رسیدن به اهداف‌شون سخت تلاش کنن.

شاید فکر کنین شما تنها فردی هستید که دارید سختی های بیشماری متحمل میشید و گاهی یأس و نا امیدی سایه ی سنگین اش رو روی سرتون بندازه، اما باور کنید شما اولین و آخرین فردی نیستید که قراره این مسیر رو بره.

شما در این مسیر تنها نیستید. بسیاری از انسانهای قبل از شما و در زمان شما و حتی بعد از شما برای رسیدن به هدف شون تلاش های طاقت فرسایی کردن و مزه ی شیرین پیروزی رو چشیدن.شاید جزییات مسیر متفاوت باشه، اما در نمای کلی بیشتر آدم‌های موفق تقریبا مشکلات یکسانی روتجربه کردن. آن قدر‌ها هم که فکر می‌کنید تنها نیستید.پس اگر کس دیگری توانسته این سختی‌ها را پشت سر بگذارد، چرا شما چرا نتوانید؟

[irp]

 

آموزش کسب و کار

ترسموفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 × 29 =