ما زنان معمولا همه‌ی تلاش خود را در جهت شادتر کردن خانواده، همسر و فرزندان خود می‌کنیم اما معمولا خود را در لابه‌لای روزمرگی های زندگی به‌طور کامل از یاد می‌بریم و فراموش می‌کنیم که فقط یکبار می‌توانند زندگی کنیم. شاد بودن برای زنان، یک انتخاب محسوب می‌شود. زنان شاد لزوماً زنان متفاوت‌تری نسبت به دیگران نیستند آنها نیز در زندگی با مشکلاتی مواجه هستند و خواه‌ نا خواه غمگین نیز می‌شوند اما مسئله‌ای که آنها را متمایز می‌کند این است سعی می‌کنند کنترل اوضاع را در دست بگیرند. آنها همیشه به دنبال راهی برای شاد بودن هستند و برای رسیدن به آن همه تلاش خود را می‌کنند. شاد بودن یک مهارت محسوب می‌شود پس با تمرین و تمرکز به راحتی می‌توان به آن دست یافت.

کمال‌‌طلبی رو فراموش کنیم

زنان شاد می‌دانند که یکی از موانع اصلی شاد بودن, کمال‌‌طلبی محسوب می‌شود. زمانی که بخواهیم همه‌ی کارها رو بدون نقص انجام دهیم مسلماً باید استرس زیادی رو تحمل کنیم. پس بهتر است به این قضیه فکر کنیم که هیچ انسانی کامل نیست و ما فقط باید بهتر از دیروز خود عمل کنیم و در جهت پیشرفت خود قدم برداریم.

منتظر نباشیم که دیگران ما را شاد کنند

چگونه می‌توانیم زنان شاد‌‌‌‌‌‌‌‌­­­‌‌‌‌‌تری باشیم

چگونه می‌توانیم زنان شاد‌‌‌‌‌‌‌‌­­­‌‌‌‌‌تری باشیم

وقتی حوصله نداریم منتظر نشویم که کسی برای شما برنامه بچیند، خود دست به کار شویم. همچنین شادی خود را وابسته به دیگران نبینیم، وقتی که تنها هم هستیم برنامه های مفرح برای خودتان ترتیب دهیم برای مثال خود را به یک فنجان قهوه دعوت کنیم یا به تماشای یک فیلم کمدی برویم.

در لحظه زندگی کنیم

یکی از بهترین راههای شاد زندگی کردن، توجه به زمان حال است. زنان شاد در لحظه زندگی می کنند، وقتی غذا می‌خورند فقط روی غذا خوردن تمرکز دارند و سعی می‌کنند از طعم و عطر غذا لذت ببرند نه اینکه به این فکر کنند که بعد از غذا خوردن، باید میز رو جمع کنند ظرفها رو بشورند و فکری برای درس و مشق بچه‌ها بکنند. این قضیه با وجودی که ساده به نظر می‌رسد اما کار چندان راحتی نیست و نیاز به تمرین و تمرکز مداوم دارد.

قدرت نه گفتن داشته باشیم

عدم توانایی در نه گفتن باعث می‌شود در موقعیت‌هایی قرار بگیریم که ناراحت، معذب و عصبانی شویم. با تقویت قدرت نه گفتن درواقع بیشتر خودمان را دوست خواهیم داشت و زمان بیشتری خواهیم داشت تا صرف کارهایی کنیم که خوشحالمان می‌کند.

با خودمان آشتی باشیم

چگونه می‌توانیم زنان شاد‌‌‌‌‌‌‌‌­­­‌‌‌‌‌تری باشیم

چگونه می‌توانیم زنان شاد‌‌‌‌‌‌‌‌­­­‌‌‌‌‌تری باشیم

زنان شاد با خودشان و همه ی دنیا در صلح و آشتی به سر می‌برند. برای آشتی کردن با خودمان اولین قدم این است که خودمان را به خاطر گذشته ببخشید. مهم نیست چقدر اشتباه کردیم چقدر کم کاری کردیم، بگذاریم گذشته در گذشته باقی بماند. خودمان را دوست داشته باشیم،  دوست داشتن خود اولین قدم برای دوست داشتن دیگران محسوب می‌شود.

ورزش کنیم

زنان شاد معمولا برای سلامتی جسمی خود برنامه‌ی ورزشی ثابتی را دنبال می‌کنند. ورزش یکی از بزرگترین دشمنان افسردگی به شمار می‌رود. سعی کنیم برای جسم خود ارزش قائل شویم. حتما زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهیم. لازم نیست ورزشی را به صورت حرفه ای دنبال کنیم، می‌توانیم هر روز نیم ساعت پیاده روی کنید.

خودمان را باور داشته باشیم

همه‌ی زنان شاد خودشان را همان گونه که هستند با تمام وجود باور دارند. آنها می دانند نقاط ضعفی دارند که باید اصلاح شوند اما سعی می کنند در کنار نقاط ضعف نقاط‌‌ قوت خود را هم ببینند و در پر رنگ کردن آنها تلاش کنند.

در زندگی هدف داشته باشیم و اسیر روزمرگی نشویم

چگونه می‌توانیم زنان شاد‌‌‌‌‌‌‌‌­­­‌‌‌‌‌تری باشیم

چگونه می‌توانیم زنان شاد‌‌‌‌‌‌‌‌­­­‌‌‌‌‌تری باشیم

زنان شاد معمولا در هر جنبه از زندگی خود هدف خاصی رو دنبال می کنند. برای اینکه زندگی شاد‌تری رو تجربه کنیم به دنبال هدفی باشیم که به زندگیتان معنا دهد. مهم نیست هدف ما در زندگی اجتماعی‌مان باشد یا زندگی خانوادگی و شخصی‌مان، مهم این است که هدفی داشته باشیم که حتی فکر کردن به آن نیز ما را شاد کند. وقتی همچین هدفی پیدا کردیم برنامه ریزی کنیم و برای رسیدن به آن همه تلاش خود را بکنیم.

مطالعه و یادگیری جزو برنامه‌های روزانه‌مان باشد.

زنان شاد دائماً در حال یاد‌گیری هستند. یادگیری و مطالعه به نوعی ورزش مغز محسوب می‌شود. همان‌‌طور که جسم سالم به ورزش نیاز دارد مغز انسان نیز به مطالعه  نیاز دارد. مطالعه و یادگیری ضمن افزایش دانش و اطلاعات ما، باعث افزایش اعتماد به نفس ما نیز می‌شود.

شکر گذار باشیم

زنان شاد بیشتر از دیگران به خاطر همه مواهبی که دارند خدا را شکر می‌کنند. شکر‌گذاری احساس توانگری به ما می‌دهد. ما می‌توانیم برای سلامتی، داشتن خانواده، زندگی سالم، داشتن شغل و یا حتی دیدن تصادفی دوستی قدیمی در خیابان شکرگذار باشیم.

آموزش تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 ⁄ 10 =